• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Киргизстані коронавірус хочуть лікувати відваром аконіту: дозу може визначати лише президент

Голова МОЗ Киргизстану Алимкадир Бейшеналієв на пресконференції вжив відвар отруйної рослини. Він стверджує, що так можна лікуватись від коронавірусу, а необхідну дозу може визначати лише президент

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Радио Азаттык", передає "ДС".

Перед цим Бейшеналієв заявив, що чинний президент Киргизстану Садир Жапаров 2 березня 2020 року написав на той час президентові Сооронбаю Жеенбекову лист про те, що аконіт (іссик-кульський корінь) нібито можна застосовувати для лікування різних хвороб, зокрема коронавірусу.

За словами міністра, батько Жапарова навчив його розраховувати дозу і застосовувати цей корінь.

"Я кожен день просив президента (Жапарова), щоб він сам визначав дозу. Ми кипʼятили іссик-кульський корінь і давали пацієнтам настій. У кого була легка форма коронавірусу, у тих після вживання цього настою хвороба відразу проходила. Пацієнти з тяжкою формою приймали настій кілька днів. Його потрібно пити в гарячому виді".

Бейшеналієв заявив, що таким методом вилікувалися вже близько 300 пацієнтів, і додав, що "єдина людина, яка зараз визначає дозу кореня в цьому напої, — це президент".

У Всесвітній організації охорони здоровʼя з обережністю поставилися до заяви Бейшеналієва, зазначивши, що не мають даних про ефективність і безпеку аконіту для лікування COVID-19. У ВООЗ підкреслили, що препарат, який не пройшов клінічних досліджень, не може бути зареєстрований і рекомендований для широкого використання населенням.

Відзначимо, що аконіт (іссик-кульський корінь) – вкрай отруйна рослина. Навіть зовнішнє застосування її в медицині неприпустиме і небезпечне для життя.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua