• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Литві стверджують, що Україна відмовилася від закупівлі електроенергії у Білорусі

Україна відмовилася від закупівлі електроенергії з Білоруської атомної електростанції (АЕС), що може стати значним внеском у боротьбу проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка

Інгріда Шимон
Інгріда Шимон
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила премʼєр-міністра Литви Інгріда Шимон за підсумками переговорів з українським главою уряду Денисом Шмигалем, передає "ДС".

"Ми обговорювали ситуацію в Білорусі і гібридну агресію, яка зараз проводиться режимом Лукашенка. Ця незаконна міграція, на нашу думку, проводиться за допомогою білоруського режиму. Тому ми вважаємо, що треба подякувати премʼєр-міністру за ту підтримку, оскільки Україна відмовилася закуповувати електроенергію Білоруської АЕС", — заявила вона.

За її словами, Європа сподівається на те, що Україна відмовиться від небезпечних постачальників і буде переходити на європейський тренд "зеленої енергетики".

Відзначимо, Литва виступає проти БелАЕС, оскільки вона знаходиться біля литовського кордону і не відповідає нормам Євросоюзу. Президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну відмовитися від поставок електроенергії ще в березні 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua