• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Литву прорвалася рекордна кількість нелегалів з Білорусі

У Литві прикордонники затримали рекордну кількість нелегалів з Білорусі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Нелегальні мігранти з Білорусі йдуть великими групами, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

Так, з опівночі до 13:00 1 серпня прикордонники затримали 216 нелегалів. Якщо потік не зменшиться, до кінця цього дня затримають 300-400 чоловік. Досі рекорд становив 171 особа за добу.

Представник Служби охорони держкордону Гедрюс Мішутіс сказав, що жодної системи не залишилося — якщо раніше нелегали зазвичай переходили кордон вночі і там, де немає відеокамер, то зараз вони йдуть через всі ділянки і в будь-який час доби.

Нагадаємо, в середині липня Литва звернулася до ООН через зростання потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив зміни в міграційне законодавство, щоб адаптувати його до потреб в зв'язку з напливом до країни нелегальних мігрантів через територію Білорусі. Сейм проголосив зростання потоків нелегальних мігрантів гібридною агресією.

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу в зв'язку з критичною ситуацією на кордоні. На своєму засіданні в середу, 28 липня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення відправити до Литви технічні засоби для облаштування кордону у вигляді колючого дроту.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, це допоможе Литві впоратися з міграційним кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua