• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В мечеті в Афганістані новий теракт: понад 40 загиблих (ФОТО)

У заповненій парафіянами-шиїтами мечеті в місті Кундуз на півночі Афганістану було скоєно теракт — щонайменше 46 людей загинули, щонайменше 143 — були поранені

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленнях AP з посиланням на агентство Aamaq, пов'язане з "ІДІЛ", джерела AFP, а також директор з культури та інформації уряду "Талібану" в Кундузі Матіулла Рохані у AFP, передає "ДС".

Матіулла Рохані підтвердив AFP, що 46 людей загинули і 143 були поранені. Водночас AFP повідомляє про щонайменше 55 загиблих.

Лікар центральної лікарні Кундуза, який не хотів називати його імені, сказав, що "наразі ми отримали 35 трупів та понад 50 поранених". Ще одна лікарня, якою керують "Лікарі без кордонів" (MSF), отримала тіла щонайменше 15 людей.

Вибух прогримів під час п'ятничної полуденної молитви, головної події мусульманського релігійного тижня. Тими, хто молиться, були хазарейці, які тривалий час страждали від подвійної дискримінації як етнічна меншина і як послідовники шиїтського ісламу в країні з переважанням сунітів.

Відповідальність за атаку взяла "ІДІЛ". Теракт, як зазначається, скоїв смертник – мусульманин-уйгур. Напад був спрямований як на шиїтів, так і на талібів через їх передбачувану готовність вигнати уйгурів з країни для задоволення вимог Китаю.

Нагадаємо, 16 травня в мечеті в афганському Кабулі стався вибух: загинули щонайменше 12 осіб. Відповідальність за теракт взяла на себе "Ісламська держава".

26 серпня терористи-смертники влаштували серію вибухів у Кабулі, зокрема біля аеропорту. Тоді в результаті вибухів в Кабулі загинули майже 200 афганців. Теракт, що стався 26 серпня, став найбільш смертоносним за 20-річну війну в країні. Терористичне угрупування "Ісламська держава" взяло на себе відповідальність за теракти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua