• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Мінську силовики Лукашенко напав на знімальну групу "Бі-бі-сі". Атакують і інших журналістів

Реклама на dsnews.ua

Білоруські силовики почали цілеспрямовано нападати на працюючих в Мінську журналістів

Як повідомляє "Бі-бі-сі", журналістів затримують, б'ють, розбивають їм камери і вилучають флешки з відзнятим матеріалом, інформує "ДС".

Все це призводить до того, що кількість фото - та відеоматеріалів з акцій протесту в Білорусі сильно знизилася.

Нападу піддалася і знімальна група "Бі-бі-сі": чоловік у чорній уніформі без розпізнавальних знаків зажадав акредитацію, після чого зірвав картку з шиї кореспондента, вирвав з рук камеру і спробував зламати її.

Ще двоє журналістів Бі-бі-сі спробували переконати силовиків повернути картку акредитації, у відповідь двоє з них почали бити оператора і завдавати ударів по його камері.

Вчора в Мінську також зазнали нападу силовиків журналісти видання tut.by. Силовики розбили екран камери і забрали робочу флешку з відео, а оператор був побитий.

До цього в Білорусі були затримані і журналісти з Росії. У вівторок иолятора в Мінську відпустили спеціального кореспондента видання "Медуза" Максима Солопова — про його долю нічого не було відомо протягом майже двох діб.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч осіб.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тихановская залишила Білорусь і виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua