• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У світі на людях тестують 17 потенційних вакцин від коронавіруса

Реклама на dsnews.ua
На сьогоднішній день в різних країнах в цілому 17 потенційних вакцин від коронавіруса проходять випробування на людях

Про це заявила експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я Ана Марія Энао-Рестрепо, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Зараз перспективною є вакцина AZD1222, розроблена Оксфордським університетом. Вона першою вступила в третю фазу клінічних досліджень, що означає, що її відчувають на більшій кількості людей для з'ясування її безпеки для людей.

Ще п'ять потенційних вакцин знаходяться у другій фазі випробувань, коли дослідження проводяться на меншій кількості людей з конкретними захворюваннями. У першій фазі зазвичай вакцини тестуються на здорових людях - для перевірки безпеки.

У Німеччині також проводять перші клінічні випробування вакцин - виробництва компанії Biontech в Майнці і CureVac в Тюбінгені.

У США також займаються розробкою потенційних вакцин. Як заявив у четвер президент країни Дональд Трамп, три з них мають великий потенціал.

"Три виглядають дійсно дуже добре. Ми думаємо, що скоро отримаємо їх", - заявив американський лідер.

Поки вчені не можуть передбачити, чи буде якась вакцина доступна до кінця цього року. Зазвичай на розробку вакцини потрібно від 10 до 15 років, втім глобальна пандемія коронавіруса стала причиною безпрецедентних зусиль фармацевтичних компаній і дослідників по всьому світу для розробки вакцини проти нього.

На сьогодні у світі коронавірусом заразилися 10 763 604 людини, з них 517 667 осіб померли. Найбільша кількість захворілих і померлих налічується в США - 2 715 124 людини і 128 439 осіб відповідно.

Як повідомляла "ДС", генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що у світі ведеться розробка 141 прототипу вакцини від коронавирусной інфекції COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua