• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У світі відновили випробування ліки від малярії для боротьби з COVID-19

Реклама на dsnews.ua
Клінічні випробування протималярійного препарату - гідроксихлорохін - від коронавирусной інфекції COVID-19 були відновлені через тиждень після зупинки

Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами, після аналізу доступних даних по смертності" експерти прийшли до висновку, що "немає причин відмовлятися від плану" клінічних випробувань.

Подібні випробування були припинені більше тижня тому - після публікації дослідження медичним виданням The Lancet. У ВООЗ тоді заявили, що припиняють випробування препарату до тих пір, "поки не будуть отримані дані про безпеку" використання гидроксихлорохина при лікуванні COVID-19.

Гідроксихлорохін - протималярійний препарат, який існує вже не одне десятиліття. У багатьох країнах в останні місяці його використовують для лікування коронавіруса COVID-19. Прихильники такої терапії відзначають, що мова йде про препарати, властивості та можливі побічні ефекти яких відомі вже багато десятиліть. З їх досвіду, при правильному застосуванні гидроскихлорохин дійсно допомагає хворим.

Однак багато вчені закликали до обережності при використанні гидроксихлорохина. Так, в Європейському агентстві лікарських засобів заявляли, що гідроксихлорохін як і хлорохін не слід використовувати проти COVID-19, окрім як в клінічних випробуваннях та у надзвичайних ситуаціях загальнонаціонального масштабу.

Президент США Дональд Трамп розповів, що приймає гідроксихлорохін, щоб не захворіти коронавірусом. Президент зазначив, що в США цей препарат приймають багато лікарі і люди, що працюють в місцях, де високий ризик зараження.

Як повідомляла "ДС", Міністерство охорони здоров'я вирішить, чи застосовувати для лікування від коронавіруса антималярійний препарат гідроксихлорохін (Плаквеніл). Раніше ВООЗ припинила його клінічні випробування. Українська фармацевтична компанія "Дарниця" також призупинила проект по виробництву гидроксихлорохина.

    Реклама на dsnews.ua