• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Москві будуть відстороняти від роботи і позбавляти зарплати тих, хто відмовився від COVID-вакцинації

У Москві будуть відстороняти від роботи без виплати зарплати співробітників, які відмовилися від вакцинації від коронавірусу

ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив уповноважений у сфері ресторанного бізнесу в столиці Сергій Миронов, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

"Обговорили [з мерією] ситуацію з працівниками: чи можемо ми їх усунути, якщо вони відмовляються робити щеплення. Отримали коментар, що можемо відсторонити без зарплати і нас [підприємців] карати не будуть через епідеміологічну ситуацію", — сказав Миронов після зустрічі з владою Москви.

Пізніше Миронов в ефірі радіостанції «Ехо Москви» спростував інформацію про те, що влада Москви дозволила усувати без зарплати невакцинованих працівників.

«Ні, це неправильно зрозуміли. Брали коментар, як завжди, а потім усе переплутали між собою і ця інформація вийшла. Ні, це не так», — сказав він.

«Тут влада Москви не може схвалити або не схвалити щось подібне, вона в принципі до цього не має юридичного відношення. Я прокоментував, що на підставі вимог санітарного лікаря про епідеміологічну ситуацію роботодавець може усувати співробітників без збереження зарплати. Якщо роботодавець залишає співробітника на підприємстві, то це штрафи до мільйона рублів, або закриття ресторану на 90 днів. Підприємцю в принципі не залишилося ніяких інших варіантів, у тому числі, згідно з цим нормативним актом він має право на усунення. Саме це я і прокоментував. А чомусь вирішили, що це влада Москви», — додав росіянин.

Соцмережі шоковані.

"Треба ж вакцину випробувати", "Свавілля", "Слухайте, я розумію, що в цій країні плювати всім на закон, але хоч якась видимість законності повинна ж бути!", "Хочу нагадати, що примусова вакцинація порушує Нюрнберзький кодекс", — пишуть у мережі.

Нагадаємо, мер Москви Сергій Собянін оголосив про запровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу для 60% працівників сфер послуг, освіти, транспорту, житлово-комунального господарства, а також чиновників.

Як повідомляла "ДС", раніше в Москві ввели штрафи за відпочинок на лавці. Пізніше лавочки були виведені з числа об'єктів міської інфраструктури, користуватися якими заборонено. Дитячими і спортивними майданчиками, а також альтанками в парках користуватися як і раніше не дозволяється.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua