• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В порушення дипломатичної практики: У Білорусі українському послу влаштували огляд

Реклама на dsnews.ua

Послу України в Білорусі Ігорю Кизиму при поверненні в цю країну влаштували огляд всупереч дипломатичній практиці. На його думку, це стало результатом втрати довіри між Україною і Білоруссю

Про це він заявив в інтерв'ю hromadske.ua, передає "ДС".

За його словами, останні звинувачення керівництва Білорусі на адресу України не сприяють встановленню довіри між державами.

"Ось останній приклад. Коли я перетинав кордон, повертаючись на власному транспорті з України, мене оглядали. Дивились мої особисті речі, що взагалі не відповідає дипломатичній практиці. Змусили відкрити автомобіль, показати, що лежить в багажнику. Я за 27 років роботи жодного разу не стикався з таким ставленням до посла України", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", 16 серпня Олександр Лукашенко, виступаючи на провладному мітингу в Мінську, звинуватив Україну в закликах провести нові вибори в Білорусі. Після цього посол України в Білорусі Ігор Кизим був відкликаний до Києва для консультацій.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що незважаючи на дипломатичну паузу, відносини між Україною і Білоруссю зберігаються. Пауза стосується тільки контактів між офіційними представниками двох держав.

7 вересня посол України в Білорусі Ігор Кизим повернувся до Мінська після консультацій в МЗС.

    Реклама на dsnews.ua