• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У НАТО аналізують варіанти збиття російських ракет в Україні, — МЗС Польщі

У НАТО вивчають різні концепції, зокрема можливість збиття ракет, які прямують у напрямку країн Альянсу, ще над територією України

Анджей Шейна
Анджей Шейна / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі RMF24 заявив заступник глави МЗС Польщі Анджей Шейна, передає "ДС".

"У межах НАТО аналізуються різні концепції, зокрема, щоб такі ракети збивалися, коли вони перебувають дуже близько до кордону НАТО… Але це мало би відбуватися за згодою української сторони та з урахуванням міжнародних наслідків: тоді ракети НАТО, фактично, вражали б російські ракети за межами території Альянсу",- наголосив Шейна.

За його словами, ігнорування російським послом Сергієм Андрєєвим виклику до МЗС є актом "дипломатичного дезертирства" і порушенням норм Віденської конвенції, а порушення російською ракетою повітряного простору РП – "актом тероризму".

За його словами, у світлі неприбуття посла РФ до МЗС Польщі ноту протесту буде доставлено до Москви іншим способом, наприклад через посла Польщі в Росії. 

Шейна повторив слова начальника Генштабу Польщі Вєслава Кукули, який напередодні зазначив, що порушення повітряного простору Польщі російською ракетою скоріш за все було свідомим кроком РФ. 

"Це було заплановано, аби перевірити міцність оборони і пильність польських збройних сил",- наголосив заступник глави МЗС Польщі.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює удари України по нафтопереробних заводах в Росії Шейна зазначив, що такі діє є "припустимими й адекватними", оскільки вони не стосуються цивільного населення. 

Як повідомляла "ДС", під час ракетної атаки на Україну в ніч проти 24 березня російська ракета на 39 секунд залетіла у повітряний простір Польщі. Країна активізувала військову авіацію задля безпеки. Міністр оборони Владислав Косіняк-Каміш заявив, що повітряний простір було проникнуто приблизно до 1,2 милі, оскільки Росія націлилася на український прикордонний район Львівської області.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua