• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У НАТО вважають, що Україна - ключ до системи євроатлантичної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Україна є ключем для всієї системи євроатлантичної безпеки НАТО

Такий висновок міститься в матеріалі, опублікованому на сайті Північноатлантичного альянсу, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Агресивні дії Росії проти України серйозно підірвали євроатлантичну безпеку. Україна робить конструктивні кроки для врегулювання ситуації. Але ключовим фактором для нормалізації відносин між НАТО, Росією та Україною залишається визнання Росією суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Зняття санкцій за умови відсутності значних кроків у цьому напрямку могло б підірвати довіру до Заходу і призвести до ризиків подальшої дестабілізації", - йдеться у публікації.

Автор статті нагадує, що окупація Криму 6 років тому стала першим випадком після Другої світової війни, коли країна в Європі намагається змінити межі силовим шляхом.

"У відповідь союзники по НАТО твердо підтримали суверенітет і територіальну цілісність України. Альянс здійснив найбільше посилення своєї колективної оборони з часів закінчення холодної війни. Він зупинив співпрацю з Росією, одночасно залишаючись відкритим до діалогу. Західні держави ввели санкції проти Москви", - йдеться у публікації.

Автор критично висловлюється щодо голосів на Заході на користь "прагматизму" у відносинах з Москвою.

"Санкції... впливають на довгостроковий розвиток нафтового, газового і банківського секторів РФ, щоб переконати російське керівництво в необхідності зміни курсу. Санкції є заходом, і вони не спрямовані проти населення Росії", - підкреслює автор.

У зв'язку з цим він робить висновок: "Очевидно, що боротьба за незалежність залишається завданням самої України. Українцям доведеться вирішувати, яким чином відновлювати територіальну цілісність, не підриваючи при цьому суверенітет і незалежність. Українці... повинні самі вирішувати своє майбутнє. Вони чітко проголосили, що хочуть жити в заможній і мирній країні, яка буде тісно пов'язана з європейськими демократіями, обʼєднаними спільними цінностями. У майбутньому більшість українців бачать країну в Європейському Союзі і в НАТО... В цих зусиллях Україна продовжує потребувати підтримки Заходу".

Як повідомляла "ДС", 8 липня віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина взяла участь у засіданні Комісії Україна — НАТО, яке відбулося у Брюсселі. На ньому обговорювалися практичні кроки для просування спільного партнерства.

    Реклама на dsnews.ua