• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У НАТО запевняють: військові навчання Росії в Білорусі не несуть "неминучої загрози"

Реклама на dsnews.ua
"Неминучої загрози" від майбутніх спільних військових навчань Росії і Білорусі "Захід-2017" немає

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що не бачить "неминучої загрози" від майбутніх спільних навчань Росії і Білорусі, але розкритикував Москву за недостатню відкритість заходи.

Про це Столтенберг заявив під час перебування в Естонії, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

НАТО буде уважно спостерігати за навчаннями "Захід-2017", але має намір зберігати спокій.

Перебуваючи на базі розміщеної в Естонії батальйонної бойової групи НАТО, на військовій базі Тапа, Столтенберг заявив, що присутність сил НАТО дає чіткий сигнал, що "напад на одного члена спричинить відповідь усього союзу".

При цьому, за його словами, рівень відкритості Росії на цих навчаннях не відповідає міжнародним стандартам. Так, Росія і Білорусь запросили відвідати вчення лише трьох представників НАТО, а це далеко не відповідає тому рівню, якого вимагають норми ОБСЄ.

НАТО дислоцировал чотири батальйонні бойові групи, всього близько чотирьох тисяч військовослужбовців, в Естонії, Латвії, Литві та Польщі, щоб запевнити ці країни в підтримці перед все більш агресивними діями Росії після окупації нею українського Криму і агресії на сході України.

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід - 2017" пройдуть з 14 по 20 вересня. Вони стануть завершальним етапом спільної підготовки збройних сил Білорусі та Росії в поточному навчальному році. За офіційними даними, участь у маневрах візьмуть 13 тис. солдатів. Проте, за оцінками НАТО, в навчаннях візьмуть участь близько 100 тис. військовослужбовців двох країн.

    Реклама на dsnews.ua