• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У Нью-Йорку вимкнули лінії зв'язку Генконсульства РФ

Реклама на dsnews.ua

У генеральному консульстві Росії в Нью-Йорку 18 січня повністю вимкнули всі телефони, також з перебоями працює інтернет

Про це йдеться у повідомленні Газета.ру, передає "ДС".

Абоненти, що набирають один з двох телефонних номерів, зазначених на вебсайті консульства, вітаються тональним сигналом помилки, що вказує, що лінії зайняті або не обслуговуються.

Співробітники видання The Independent спробували надіслати електронний лист у консульство, але у відповідь було отримано повідомлення про помилку, в якому говорилося, що сервер недоступний.

Американська сторона заявила, що вимкнення сталося через технічні неполадки, і що фахівці працюють над їхнім усуненням.

"З 18 січня американською стороною повністю вимкнено всі міські телефонні лінії Генерального консульства Росії в Нью-Йорку, періодично виникають перебої з доступом в Інтернет. У звʼязку з цим прохання за додатковими питаннями звертатися електронною поштою", — йдеться у Twitter генконсульства.

Це призвело до великих проблем у членів місцевої російської діаспори, заявив консул Олексій Топольський.

"Йдеться не про одну, дві, три, а про декілька десятків телефонних ліній, які були по суті відрізані від звʼязку одномоментно", — зазначив дипломат.

За його словами, росіяни, які проживають у консульському окрузі, не можуть звʼязатися з консульством, призначити дату візиту з потрібних питань. У дипмісії РФ нині також немає можливості користуватися звʼязком за службовою необхідністю.

Однак в американському зовнішньополітичному відомстві заявили, що російські дипломати не повідомляли в Держдепартамент про відключення телефонних ліній, пише ТАСС.

"Російська влада не інформувала Держдепартамент і не просила нашого сприяння у звʼязку з якимись проблемами, що стосуються роботи телефонних ліній у їхньому консульстві в Нью-Йорку", — зазначила американська сторона.

Голова тимчасової Комісії Ради Федерації із захисту державного суверенітету і запобігання втручанню у внутрішні справи Росії Андрій Климов засудив відключення консульства РФ від телефонного звʼязку.

За його словами, те, що відбувається є або дешевою провокацією, або свідченням того, що Америка втрачає статус передової технічної держави.

Сенатор додав, що "таке складне завдання", як лагодження телефонного звʼязку, може бути не під силу тільки слаборозвиненим країнам.

У серпні 2017 року Держдеп США ухвалив рішення закрити генконсульство Росії в Сан-Франциско у відповідь на скорочення американської дипмісії в РФ.

У квітні наступного року США закрили російське консульство в Сіетлі, що серйозно ускладнило процес отримання консульських послуг для росіян, які проживають у країні.

США також вислали 60 російських дипломатів. Росія дала Вашингтону дзеркальну відповідь, виславши американських дипломатів і закривши консульство США в Санкт-Петербурзі.

Генконсул Росії в Сіетлі Валерій Тимашов зазначав, що рішення про закриття дипустанови в Сіетлі торкнулося інтересів понад 30 тис. росіян.

Закриваючи російське консульство, американська влада заявила, що його використовували для "ведення шпигунської діяльності" щодо розташованої в штаті Вашингтон корпорації Boeing і бази американських підводних човнів.

Висилки відбулися у відповідь на причетність Росії до інциденту з отруєнням британського шпигуна і колишнього полковника ГРУ Міноборони РФ Сергія Скрипаля та його дочки в британському Солсбері.

Посол Росії в США Анатолій Антонов заявив, що дії американської влади, яка санкціонувала інтервенцію в російське генеральне консульство, можна назвати недружніми і антиросійськими.

Також Москва відкинула звинувачення в шпигунстві, а офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова назвала дії американської сторони "державним рейдерським захопленням".

    Реклама на dsnews.ua