• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ОБСЄ наполягають на відведенні озброєння з житлових районів на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ констатували пʼятиразове збільшення кількості військової техніки поблизу лінії зіткнення на Донбасі

Про це заявив на засіданні постійної ради ОБСЄ голова СММ в Україні Яшар Халіт Чевік, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Він закликав сторони відвести озброєння та ліквідувати позиції, розміщені в житлових районах і поблизу них обабіч лінії зіткнення.

"Місія констатувала пʼятиразове збільшення кількості військової техніки, розміщеної поблизу лінії зіткнення, включно з житловими районами і біля них. Періоди підвищеної напруженості супроводжувалися спалахами насильства, що призводило до зростання кількості жертв серед цивільного населення. Протягом звітного періоду СММ підтвердила інформацію про 26 жертв серед цивільного населення, з яких 21 — унаслідок обстрілів", — зазначив Чевік.

За його словами, за той самий період також підтверджено пошкодження внаслідок бойових дій 40 громадських і приватних обʼєктів, зокрема життєво важливих обʼєктів цивільної інфраструктури, шкіл, церков, будинків.

Чевік уточнив, що в період із 4 квітня до 20 червня було зафіксовано понад 1300 порушень режиму припинення вогню із застосуванням озброєння, яке мало бути відведене за Мінськими угодами.

Як повідомляла "ДС", раніше посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор висловив стурбованість повідомленнями про стрілянину та вибухи поблизу позицій СММ на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua