• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

В ОБСЄ представили план виходу з кризи в Білорусі від Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Представник Білорусі в ОБСЄ Андрій Лозовик представив план виходу з кризи в країні, який передбачає проведення конституційної реформи

План був оприлюднений на засіданні ОБСЄ у Відні 28 серпня, передає "ДС" з посиланням на " РБК ".

Варіант виходу з кризи включає в себе проведення конституційної реформи до 2022 року, ослаблення влади президента на користь уряду і парламенту і повторні вибори президента і парламенту після прийняття поправок до Основного закону.

Це, зазначив представник Білорусі, який виступав перед радою ОБСЄ, єдиний спосіб провести нові вибори до закінчення п'ятирічного терміну чинного президента. Він також пояснив, що влада країни не збирається вступати в переговори з опозицією, тому що це має на увазі діалог про передачу влади. З цієї ж причини Мінськ відхилив усі пропозиції про посередництво — влада в країні стабільна, запевнив представник Білорусі.

Андрій Лозовик також розкрив подробиці майбутньої конституційної реформи: процес буде проходити в форматі національного діалогу, буде забезпечена лібералізація політичної системи, частина повноважень президента передана парламенту. Крім того, розповів він, буде змінена і партійна система — роль партій підвищиться, будуть внесені зміни до виборчого законодавства. Всі зміни будуть прийняті на референдумі, резюмував він.

Мінськ також представив план і російському керівництву.

Як повідомляла "ДС", де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що "можливо, трохи пересидів" на своєму посту, але нібито тільки він "може захистити білорусів".

    Реклама на dsnews.ua