• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В ОБСЄ звинуватили владу Білорусі у порушенні прав людини

Реклама на dsnews.ua

Голова Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі Георгій Церетелі звинуватив владу в Білорусі у порушенні прав людини

Про це напередодні ввечері, 13 серпня, повідомила пресслужба організації, інформує "ДС".

"Білорусь як держава-учасниця ОБСЄ добровільно погодилася на певні зобов’язання в людському вимірі — включаючи право на мирні зібрання, свободу вираження поглядів, свободу від незаконного арешту або затримання та право на ефективні заходи правозахисту. Я закликаю владу забезпечити дотримання цих прав та свобод, а також негайно звільнити тих, хто був незаконно затриманий за останні дні", — сказав Церетелі.

Він також закликав владу в Мінську припинити використовувати репресивні тактики і повною мірою дотримуватися міжнародних стандартів у галузі прав людини.

Окрім цього Церетелі закликав сторони до деескалації напруженості та діалогу, зазначивши, що "репресії та переслідування противників неприпустимі і порушують принципи ОБСЄ".

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua