• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В ООН більше не вважають марихуану небезпечним наркотиком

Реклама на dsnews.ua

Комісія Організації Об'єднаних Націй з наркотичних засобів прийняла рішення виключити марихуану з переліку небезпечних наркотиків

Це рішення дозволить розпочати більш інтенсивні дослідження корисних властивостей медичного канабісу, повідомляє "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Сьогодні, 2 грудня, комісія розглянула рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо рекласифікації канабісу і його похідних. Сьогоднішнім рішенням марихуана виключена зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. У цьому переліку значаться опіоїди, які викликають сильну залежність, в тому числі героїн.

Як вважають експерти, це рішення не матиме негайного впливу на ослаблення міжнародного контролю обороту канабісу. А національні уряди як і раніше будуть мати юрисдикцію щодо того, як класифікувати канабіс. У той же час багато країн керуються глобальними конвенціями, і виключення марихуани зі списку сприймається як перемога прихильників її легалізації.

Також повідомляється, що голосування завершилося з результатом 27 проти 25. При цьому Україна утрималася, а США і європейські країни підтримали виключення марихуани зі списку. Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія були проти.

    Реклама на dsnews.ua