• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В ООН звинуватили силовиків Білорусі у зґвалтуваннях, тортурах і вбивствах політв'язнів

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет висловила занепокоєння триваючим придушенням інакомислення у Білорусі режимом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ООН, передає "ДС".

У звіті, представленому на сесії Ради з прав людини в ООН в Женеві, зібрані дані про порушення прав людини в Білорусі, починаючи з травня 2020 року.

За словами Бачелет, уряд Білорусі відмовив експертам ООН у допомозі в проведенні розслідування, результати якого вона охарактеризувала як "бентежні".

"Я глибоко стурбована все більш жорсткими обмеженнями основних громадянських свобод, включаючи триваючі рейди поліції на організації, що представляють громадянське суспільство і незалежні ЗМІ, а також арештами і кримінальним переслідуванням правозахисників і журналістів", – заявила Бачелет.

У звіті наголошується, що в даний час в Білорусі понад 650 політв'язнів. Минулого року, за даними ООН, було затримано близько 500 журналістів, щонайменше 68 з яких зазнали жорстокого поводження.

Мішель Бачелет також висловила стурбованість повідомленнями про жорстоке поводження і тортури, яким піддавалися арештовані білоруси, в тому числі і неповнолітні. Щонайменше четверо протестувальників померли під час утримання під вартою в міліції, йдеться у звіті.

В ООН також надходили повідомлення про сексуальне насильство, скоєне співробітниками правоохоронних органів, в першу чергу, але не виключно, щодо жінок і дівчат. За словами Бачелет, мова йде про сексуальне насильство, загрози сексуального насильства, психологічне насильство і сексуальні домагання як щодо жінок, так і чоловіків, передає Голос Америки.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Захід у "подвійних стандартах" і грубому порушенні власних зобов'язань у сфері прав людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua