• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Відгороджуються колючим дротом: Лукашенко розкритикував Захід

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Захід у "подвійних стандартах" і грубому порушенні власних зобов'язань у сфері прав людини

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив сьогодні під час сесії Ради колективної безпеки ОДКБ в Душанбе, передає "ДС" з посиланням на Белта.

"Країни Заходу закривають очі на грубі порушення власних зобовʼязань у сфері прав людини. Тільки за останні тижні на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією практично щодоби відбуваються інциденти, в ході яких переселенців з Афганістану та інших країн, наприклад, Іраку, Сирії, жорстоко, із застосуванням зброї, виштовхують на білоруську територію, — звернув увагу Лукашенко. — Я вже не кажу про те, як вони всередині своїх країн розбираються зі своїм власним населенням, яке виходить і законно висловлює свою думку, наприклад, з приводу ковід-обмежень".

Він також підкреслив, що "подвійні стандарти Заходу проявляються і в активних спробах відгородитися від міграційної проблеми парканом на західному кордоні ОДКБ. Вже йдеться про виділення на ці цілі сотень мільйонів доларів".

"Пуста, нікому не потрібна затія. Але якщо дивитися глибше на цю ситуацію, можна говорити про створення нових розділових ліній у Європі з використанням в повному розумінні слова колючого дроту. Фактично замість діалогу щодо вирішення нагальних міжнародних проблем повертаються примітивні підходи часів холодної війни", — зазначив Лукашенко.

Нагадаємо, Європейський Союз починає підготовку нового, пʼятого пакету санкцій проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua