• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В ООН повідомили про зростання світових цін на продовольство

Реклама на dsnews.ua

У липні 2020 року зафіксоване зростання світових цін на продовольство. Найістотніше зросли в ціні рослинні масла і молочна продукція

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), передає "ДС".

Зазначено, що середнє значення індексу продовольчих цін FAO в липні склало 94,2 пункти, що на 1,2% більше, ніж у червні, і майже на 1,0% вище, ніж у липні 2019 року. Ціни на продовольство у світі продовжують зростати другий місяць поспіль.

Індекс цін на рослинні олії FAO виріс на 7,6% порівняно з його червневим значенням і досяг максимального за останні п'ять місяців рівня.

Значення індексу цін на молочні продукти FAO збільшилася на 3,5%, при цьому підвищення цін торкнулося всіх продуктів, що до нього входять: від вершкового масла і сиру, сухого молока.

Значення індексу цін на зернові FAO практично не змінилося порівняно з його червневим рівнем: з одного боку, масштабні закупівлі, зроблені Китаєм у Сполучених Штатах Америки, спровокували різке зростання цін на кукурудзу та сорго, з іншого — сприятливий прогноз щодо врожаю рису в 2020 році призвів до падіння цін на нього. Ціни на пшеницю змінилися несуттєво на тлі уповільнення торгової активності.

Значення індексу цін на цукор FAO зросло на 1,4%: обнадійливі дані за обсягом виробництва цукру в Бразилії дозволили лише частково нівелювати наслідки зростання цін на енергоносії.

Липневе значення індексу цін на м'ясо FAO виявилося на 1,8% нижче, ніж місяць тому, та на 9,2% нижче відповідного періоду минулого року.

Індекс продовольчих цін FAO використовується для відстеження міжнародних цін на найпопулярніші продовольчі товари.

    Реклама на dsnews.ua