• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В ООН розповіли про нове зростання цін на продовольство в світі

Світові ціни на продовольство знову ростуть. У вересні продукція подорожчала на 1,2% в порівнянні з серпнем

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / fao.org
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає "ДС"

Так, загальний індекс цін на продовольство склав 130 пунктів у вересні 2021 року, що на 1,2% перевищує рівень серпня. Це також показує зростання цін на 32,8% в річному вимірі.

Індекс цін на зерно у вересні виріс на 2% в порівнянні з серпнем. Зокрема, світові ціни на пшеницю продовжили зростання і додали 4%. Це на 41% перевищує торішній рівень і викликано високим попитом на продукцію.

Також на 3% зросли ціни на кукурудзу (на 38% в річному вимірі) на тлі покращених прогнозів врожаю в США і Україні.

Ціни на олію у вересні зросли на 1,7%, проте на 60% в річному вимірі. Світові ціни на пальмове масло досягає десятирічних максимумів через потужний попиту і браку робочої сили на виробництвах в Малайзії. Також зросли ціни на рапсову олію, а на соняшникову та соєву, навпаки, зменшилися.

Ціни на молочні продукти показали збільшення на 1,5% через посилений світовий попит і сезонний фактор, зокрема олію, що подорожчала. Ціни на м'ясну продукцію не змінилися.

Індекс цін на цукор дещо зріс на 0,6% в порівнянні з серпнем, або на 53,5% проти цін в минулому році. Вплинули, зокрема, вартість виробництва через високі ціни на етанол в найбільшій країні-експортері цукру — Бразилії. Зростання пом'якшили перспективи виробництва в Індії і Таїланді.

У ФАО прогнозують, що світовий обсяг виробництва зернових у 2021 році досягне історичного рекорду в 2,8 млрд тонн. Незважаючи на це, таких обсягів недостатньо, щоб задовольнити очікувані потреби в споживанні в маркетинговому сезоні 2021/22 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua