• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В ООН закликають Лукашенка звільнити всіх політвʼязнів

Реклама на dsnews.ua

На неформальному засіданні Ради Безпеки ООН заявили, що влада Білорусі має виконати свої міжнародні зобов’язання та звільнити усіх політичних в’язнів

Про це заявила під час неформального засідання спеціальна доповідачка ООН з питань заохочення та захисту прав на свободу думок та їх вільного висловлення Ірене Ган, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Я закликаю уряд Білорусі дотриматися міжнародних зобов’язань та звільнити усіх журналістів й інших, кого незаконно затримали за використання ними права на свободу поглядів, організації та участі у мирних зібраннях. Закликаю також прибрати обмеження на роботу незалежних ЗМІ", — сказала Ган.

Вона додала, що "благає уряд запросити її та Спеціального доповідача ООН з питань Білорусі здійснити візит до країни".

Як відомо, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка. ЄС, Україна та ряд інших держав заявили, що не визнають легітимності Лукашенка.

Нагадаємо, нещодавно через масові політичні репресії в Білорусі відібрали право на проведення чемпіонатів світу з хокею та пʼятиборства.

    Реклама на dsnews.ua