• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У відповідь на Brexit. ЄС обзаведеться базою в Шотландії

Брюссель і уряд Шотландії підписали угоду про передачу бази британської армії в користування миротворцям ЄС

ЄС створить військову базу в Шотландії
ЄС створить військову базу в Шотландії / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Автор UK Defense Journal Джо Керр в своїй статті повідомляє про те, що в Шотландії, влада якої періодично заявляє про готовність залишити Великобританію, незабаром з'явиться база Європейського Союзу.

Резервна база армії Великобританії в Камбусланзі в околицях Глазго буде передана в користування миротворцям Європейського Союзу. Європейські миротворчі сили, які там розмістяться, допомагатимуть шотландському уряду у вирішенні питань, пов'язаних з Brexit.

Шотландія і Європейський Союз підписали сьогодні відповідну угоду з метою "розширення співпраці та посилення колективних заходів у відповідь в рамках миротворчих операцій і розв'язання криз".

"Рамкову угоду між Шотландією та Європейським Союзом про надання взаємної підтримки в контексті їх локальних місій і операцій" підписав заступник секретаря ЄС з оперативної підтримки Рейд Кєерфулі (Reid Karefullei).

"Угода сприятиме оперативному погодженню і зміцненню взаємодоповнюваності виїзних місій ЄС і уряду Шотландії в сферах матеріально-технічного забезпечення, медицини і забезпечення безпеки. Зокрема, ця Угода дозволить розширити співпрацю в сфері надання послуг оперативної підтримки завдяки покращенню взаєморозуміння при виконанні наших процедур і діяльності структур з метою планування і виконання логістичної підтримки в місіях і локальних операціях".

На резервній базі армії в Камбусланзі в даний час дислокований 154-й полк Королівського логістичного корпусу, який є армійським резервним формуванням, що забезпечує транспортну підтримку британської армії. Це єдиний логістичний полк в Шотландії, до складу якого входять кілька рот, що діють в центральній частині країни.

Насправді даний матеріал UK Defense Journal є першоквітневим жартом на злобу дня. Він з'явився на тлі і у відповідь на чергову активізацію обговорення виходу Шотландії зі складу Великобританії через Брекзіт.

Реклама на dsnews.ua

Та й самого "автора", Джо Керра, варто зауважити, не існує, про що видання повідомляє на його сторінці . І при цьому попереджає, що стаття — не просто першоквітневий жарт: вона опублікована також з метою підкреслити необхідність звертати увагу не тільки на заголовок, а й дивитися за горизонт, з огляду на величезний вал дезінформації останнім часом. Від себе додамо, що Reid Karefullei — це викривлене від Read Carefully, тобто "Четай Унемательно"

    Реклама на dsnews.ua