• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У ПАРЄ відмовились визнавати результати виборів у Білорусі та погрожують розслідуванням

Реклама на dsnews.ua

Парламентська асамблея Ради Європи не визнає результати виборів президента Білорусі та анонсує створення спеціального слідчого органу, що розбиратиметься з порушеннями

Про це йдеться у заяві комітету ПАРЄ з правових питань та прав людини, передає "ДС".

У комітеті зазначили, що підтримують народ Білорусі, який бореться за свої права та гідність.

"Сотні тисяч людей мирно кинули виклик офіційним попередженням та погрозам помсти. Є багато надійних повідомлень про масові серйозні порушення права на вільні та чесні вибори, на свободу вираження поглядів та зібрань, а також повідомлень про катування, нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження проти мирних протестувальників", — зазначають у ПАРЄ.

Через повідомлення про порушення комітет відмовляється визнати результати останніх президентських виборів і вимагає, щоб їх провели повторно – "чесно і прозоро, під наглядом міжнародних спостерігачів".

Комітет вважає, що винні у серйозних порушеннях прав людини в контексті нещодавніх виборів та їх наслідків мають бути притягнуті до відповідальності.

Також наголошується, що Рада Європи у співпраці з іншими міжнародними органами терміново створює міжнародний слідчий орган для збору інформації та забезпечення доказів злочинів у сфері прав людини в Білорусі.

До співпраці запросять як білоруські органи влади, так і представників громадянського суспільства. Результати обіцяють опублікувати та надати будь-яким національним чи міжнародним правоохоронним органам, які бажають і можуть розслідувати та підтримувати обвинувачення щодо масових порушень прав людини в Білорусі.

Нагадаємо, в Білорусі з 9 серпня масові акції протесту громадян, незгодних із офіційними підсумками виборів президента. Переможцем оголосили чинного главу держави Олександра Лукашенка, який обіймає цю посаду з 1994 року. 

Як писала "", представник Білорусі в ОБСЄ Андрій Лозовик план виходу з кризи в країні, який передбачає проведення конституційної реформи.

    Реклама на dsnews.ua