• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Польщі допускають повне закриття кордону з Білоруссю

Європейський Союз у вигляді санкцій проти Білорусі може повністю закрити кордон із цією країною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Як зазначив глава польського уряду, в ЄС зростає переконання, що ця криза є не лише проблемою Польщі, Литви та Латвії, а й усього ЄС. Відтак усі починають розуміти: якщо не діяти спільно, то самопроголошений президент Олександр Лукашенко не відмовиться від штурму кордону мігрантами, які були доставлені з Близького Сходу.

"У зв'язку з цим ми дискутуватимемо про чергові санкції, включно з повним закриттям кордону, що означає позбавлення режиму економічних дивідендів", — заявив Моравецький.

Він зазначив, що така дискусія може відбутися під час позачергового саміту Євроради, який має відбутися найближчим часом за ініціативи Польщі.

Як підкреслив глава польського уряду, разом із прем'єрами Литви та Латвії вони все більше переконуються у необхідності проведення консультацій із союзниками з НАТО щодо безпеки східного флангу Альянсу в рамках 4 статті Вашингтонського договору.

"Здається, це (проведення консультацій) все більше стає потрібним, адже вже не достатньо лише публічно висловлювати занепокоєння. Зараз потрібними є конкретні кроки і залучення всього Альянсу", — повідомив Моравецький.

Глава польського уряду наголосив, що з брехнею та маніпуляцією Лукашенка можна боротися лише правдою. Він закликав польських журналістів "не гнатися за сенсаціями" та "клікабельністю", а надавати лише перевірену інформацію, яка є "найкращою зброєю з білоруською дезінформацією".

У той же час глава польського уряду повідомив, що уряд продовжить заборону на перебування ЗМІ у вузькій смузі кордону з Білоруссю. Він пояснив це тим, що у присутності камер "провокації лише посиляться". Він також додав, що ситуація на кордоні напружена, тому у разі прориву кордону "життя та здоров'я журналістів буде під загрозою".

Нагадаємо, на білорусько-польському кордоні вже протягом тижня розгортається штучна міграційна криза. Тисячі мігрантів із Близького Сходу, заохочені режимом Лукашенка, намагаються прорватися на територію Польщі.

У ніч проти 13 листопада білоруські військові допомагали мігрантам прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службового автомобіля, сльозогінного газу та лазерів, отриманих від силовиків. Крім того, на кордоні з Польщею помітили озброєних білоруських силовиків.

14 листопада Прикордонна служба Польщі повідомила, що білоруські силовики готують мігрантів до прориву кордону із Польщею. Їм видають інструкції та газ, готують телетрансляцію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua