• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Польщі хочуть узгодити з Києвом права українських заробітчан

Реклама на dsnews.ua

Права громадян України, які перебувають на заробітках у Польщі, можливо, повинні бути врегульовані в міжурядовій угоді

Про це заявив міністр сільського господарства і розвитку села Ян Кшиштоф Ардановскі, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У Польщі працюють багато тисяч українців, які мають повагу завдяки своїй чесності, надійності, працьовитості. Можливо, це (статус українців. - "ДС") має врегулювати міждержавна угода, яка давала б і великі гарантії, і більшу безпеку, кращу опіку, дотримання прав працівників. Це все буде предметом міждержавних переговорів", - підкреслив Ардановскі.

За його словами, те, що в Польщу приїжджають тисячі українців, є доброю нагодою, щоб подружитися.

"Це чудова можливість, щоб краще познайомитися. У нас схожа мова, в переважній більшості ми християни. Потрібно пізнати себе і образ мислення, чутливість і на цьому будувати дружні відносини. Кращого часу не буде", - переконаний Ардановскі.

Він зазначив, що польсько-українські політичні та економічні відносини розвиваються добре. Що ж стосується історичних питань, то, на думку міністра, їх не можна забувати, але з них потрібно навчитися робити висновки.

За інформацією Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі знаходилось понад 1,3 млн українців.

Як повідомляла "ДС", 16 червня Верховна Рада зробила крок до легалізації трудових мігрантів, прийнявши за основу законопроєкт №2365 "Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон".

    Реклама на dsnews.ua