• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Польщі розпалася правляча коаліція: країна на порозі дострокових виборів

У Польщі 11 депутатів Сейму від партії "Згода" вийшли зі складу правлячої коаліції "Об'єднана правиця" після звільнення з посади віцепрем'єра лідера політсили Ярослава Говіна

polskieradio
Реклама на dsnews.ua

Польські ЗМІ зазначають, що розпад коаліції може призвести до дострокових парламентських виборів вже навесні 2022 року, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Конфлікт між "Згодою" і партією «Право і Справедливість» — старшою партією в коаліції — загострився з початку серпня, коли члена "Згоди" звільнили з уряду формально за неналежну роботу по втіленню соціальної програми "Польський порядок", яка передбачає збільшення соціальних виплат.

Після цього Говін висунув ультиматум «ПіС», пов'язаний з поправками в уже згаданий «Польський порядок» і так званий lex TVN. Останній закон має обмежити потенційне коло власників ЗМІ в Польщі: влада каже, щоб захистити їх від капіталу з Китаю і Росії, опозиція — щоб витіснити незалежні засоби масової інформації, які фінансує, зокрема, США.

«ПіС» відкинув ультиматум Говіна і уряд оголосив про його відставку з посади віцепрем'єра.

11 серпня рішення про відставку Говіна за поданням прем'єра Матеуша Моравецького офіційно підтримав президент Польщі Анджей Дуда. «Згода» в особі заступника спікера Яна Стрешека оголосила про офіційний вихід з правлячої коаліції і формуванні власної фракції.

Варто відзначити, що коаліція "Об'єднана правиця" в складі партій "Право і Справедливість", "Згода" і "Солідарна Польща" не змінювала свого складу з часів виборів в листопаді 2015 року.

Як повідомляла "ДС", 10 серпня прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив про необхідність відправити у відставку віцепрем'єра, представника партії "Згода" Ярослава Говіна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua