• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В рідкісних випадках: Британія дозволить змішувати вакцини, хоча наслідки наразі невідомі

Реклама на dsnews.ua

Велика Британія дозволить людям в рідкісних випадках робити щеплення проти COVID-19 різними вакцинами. При тому, який ступінь імунітету забезпечує змішування препаратів, наразі не відомо

Про це йдеться в повідомленні Reuters, передає "ДС".

Британський уряд заявив, що людям можна зробити поєднання двох щеплень від COVID-19, наприклад, якщо потрібної дози вакцини, згідно з керівними принципами, опублікованими напередодні Нового року, немає в наявності.

"Якщо та ж вакцина недоступна, або якщо перший отриманий препарат невідомий, розумно запропонувати одну дозу доступного препарату для завершення графіка вакцинації", — йдеться в керівних принципах.

Мері Рамзі, глава відділу імунізації в Міністерстві охорони здоровʼя Англії, сказала, що це буде відбуватися тільки в дуже рідкісних випадках, і що уряд не рекомендує змішувати вакцини, які вимагають введення як мінімум двох доз з інтервалом в декілька тижнів.

Відзначимо, що Британія стала першою країною, яка надала дозвіл вакцинам Pfizer/BioNTech і AstraZeneca в грудні. Обидві вакцини призначені для введення в вигляді двох інʼєкцій з інтервалом в декілька тижнів, але вони не призначені для змішування разом.

У нових правилах уряду говориться, що "немає доказів взаємозамінності вакцин проти COVID-19, хоча дослідження ще тривають".

Однак в рекомендаціях вказується, що, хоча слід докласти всіх зусиль для завершення режиму імунізації однією і тією ж вакциною, якщо пацієнт знаходиться в "безпосередній групі високого ризику" або вважається "малоймовірним, що він знову приїде", йому можуть ввести інші вакцини.

Нагадаємо, вчора у Фінляндії виявили першу побічну реакцію від вакцини проти коронавірусу. Також розслідування через 5 випадків алергічної реакції на вакцину проводять у США.

    Реклама на dsnews.ua