• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У ресторані і без маски: глава МОЗ Чехії порушив власну заборону і буде звільнений (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Чехії Роман Примула порушив увечері 22 жовтня карантинні заходи, які були введені в країні через епідемію коронавірусу за його ж ініціативою — політика помітили без маски, коли він виходив з ресторану, який повинен бути закритим

Відповідне фото опублікувало місцеве видання Blesk, передає "ДС".

За даними видання, Роман Примула зайшов в фешенебельний ресторан Rioʼs в празькому районі Вишеград близько 22:00, а покинув його незадовго до півночі. При цьому на міністрі не було медичної маски. Він не надів її ні наблизившись до водія, який відкриває йому двері, ні в салоні автомобіля.

Як повідомляється, разом з міністром у ресторані знаходилися і інші люди, серед яких були голова фракції ANO Ярослав Фалтинек і власник Rioʼs Раймонд Шпунда. За даними Blesk, масок на них також не було.

Видання нагадує, що 14 жовтня уряд Чехії для боротьби з епідемією коронавірусу заборонило працювати всім закладам громадського харчування. Їжу можна продавати тільки через вікно на винос і лише до 20:00.

При цьому, згідно з правилами, введеним МОЗ Чехії і затвердженим урядом, жителі країни повинні бути в масках не тільки в приміщеннях, але і на вулиці, якщо наближаються до інших пішоходів на відстань ближче двох метрів, і всередині автомобіля, якщо водій і пасажир не є членами однієї сімʼї.

Поведінку міністра засудили вже премʼєр-міністр Чехії Андрій Бабіш, який заявив, що Роман Примула повинен подати у відставку: "Якщо він цього не зробить, я зніму його з посади". За його словами, Ярослав Фалтинек також піде з поста першого заступника голови партії.

Поведінку глави МОЗ також засудив міністр внутрішніх справ, голова кризового штабу Ян Гамачек. "Правила поширюються на всіх без винятку. Пане міністре Примула і пан Фалтинек зобовʼязані пояснити, чому вони перебували під час надзвичайного стану в ресторані, який повинен бути закритий. Пояснити буде складно, оскільки він безумовно є фахівцем і головним автором стратегії по боротьбі з ковідом, і, на мою думку, не може залишатися міністром охорони здоровʼя", — зазначив він.

Зазначимо, Примула — епідеміолог за фахом, він відомий як прихильник жорстких карантинних заходів. Перед введенням локдауна він нарікав на те, що жителі країни не переглянули свою поведінку і не обмежили контакти. У своєму телезверненні до нації глава МОЗ закликав громадян неухильно дотримуватися коронавірусних обмежень.

Нагадаємо, 21 жовтня уряд Чехії оголосило про введення жорстких карантинних обмежень, прагнучи зупинити найшвидше зростання числа нових хворих на COVID-19 в Європі.

Як повідомляла "ДС", 21 жовтня в Чехії виявили 11 984 випадки COVID-19, що стало антирекордом за весь час пандемії коронавірусу в країні.

    Реклама на dsnews.ua