• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Росії вирішили повчити США демократії після штурму Капітолія

Реклама на dsnews.ua

Причинного розколу суспільства, "який зараз спостерігається в США", є невідповідність країни "сучасним демократичним стандартам"

Таку заяву зробила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, інформує "ДС".

Назвавши штурм Капітолія прибічниками Дональда Трампа "внутрішньою справою США", Захарова одночасно заявила, що "електоральна система в США архаїчна, вона не відповідає сучасним демократичним стандартам, створюючи можливості для численних порушень, а американські ЗМІ стали інструментом політичної боротьби".

За її словами, "це багато в чому стало передумовою розколу суспільства, який зараз спостерігається в США".

"Бажаємо дружньому американському народові з гідністю пережити цей драматичний момент своєї історії", — додала Захарова, слова якої цитує "Комерсант".

Свою думку щодо подій у Вашингтоні висловив й інший одіозний російський діяч — голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов. На його думку, "самозакоханість Дональда Трампа і незʼясовані нюанси в підрахунку голосів на минулих виборах стали причинами виходу американців на вулиці".

"Свято демократії закінчився. Це, на жаль, насправді дно, кажу це без тіні зловтіхи. Америка більше не прокладає курс, а отже, втратила всі права його ставити. І тим більше навʼязувати іншим", — написав Косачов на своїй сторінці в Facebook.

Як писала "ДС", у середу в Вашингтоні сталися сутички між прибічниками чинного президента США та правоохоронцями. Протестувальники спромоглися прорватися до будівлі Конгресу та на кілька годин перервати засідання, на якому мали підтвердити перемогу на виборах Джо Байдена. Під час заворушень і штурму Капітолія у Вашингтоні щонайменше чотири людини загинули, 52 активних учасники акції протесту було затримано, постраждали 17 правоохоронців.

Після того як силовики "зачистили" будівлю Капітолія, Конгрес поновив засідання і врешті-решт затвердив Байдена 46-м президентом США.

    Реклама на dsnews.ua