• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

В Росії анонсували випробування нової гіперзвукової ракети

Росія планує вже наступного місяця розпочати державні випробування нової російської гіперзвукової ракети "Циркон" з надводного носія

Реклама на dsnews.ua

Про це агенції ТАСС повідомили співрозмовники в оборонно-промисловому комплексі РФ, передає "ДС".

"Перший пуск "Циркону" в рамках держвипробувань з фрегата "Адмірал Флоту Радянського Союзу Горшков" Північного флоту планується виконати у першій половині серпня. У другій половині серпня розпочнуться льотно-конструкторські випробування "Циркону" з атомного підводного човна "Северодвинськ", — повідомили в РФ.

Раніше планувалося почати держвипробування в травні-червні, але їх перенесли на серпень.

Як зазначило джерело, "Северодвинськ" виконуватиме перший випробувальний пуск "Циркону" з надводного положення, але в обох випадках передбачається вразити надводні цілі.

Всього в рамках держвипробувань "Циркону" з "Адмірала Горшкова" хочуть виконати чотири пуски.

Першим штатним носієм "Циркону" повинен стати фрегат проєкту 22350 "Адмірал Головко".

Про плани РФ створити корабельний комплекс "Циркон" з гіперзвуковою ракетою заявляв в лютому 2011 року тодішній заступник міністра оборони Володимир Поповкін. Льотні випробування ракети, за даними ЗМІ, почалися ще в 2015 році.

Путін у посланні Федеральним зборам у лютому 2019 року говорив, що ракета "Циркон" здатна вражати як надводні, так і наземні цілі на відстані понад 1 тисячу км.

Восени 2020 року Росія заявляла про успішне випробування гіперзвукової ракети "Циркон", яка вразила ціль у морі за 450 км, досягнувши 8 швидкостей звуку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua