• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Росії будуть заочно судити Гриценко

Слідчий комітет РФ передав до суду кримінальну справу стосовно колишнього міністра оборони України, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка
Слідчий комітет РФ передав до суду кримінальну справу стосовно Анатолія Гриценка. Фото: УНІАН
Слідчий комітет РФ передав до суду кримінальну справу стосовно Анатолія Гриценка. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету РФ, передає "ДС".

Його звинувачують у "вчинення публічних закликів до здійснення терористичної діяльності на території РФ з використанням засобів масової інформації".

"У Головному слідчому управлінні Слідчого комітету РФ завершено розслідування кримінальної справи стосовно колишнього міністра оборони України, екс-кандидата у президенти України Анатолія Гриценка. Він звинувачується в скоєнні публічних закликів до здійснення терористичної діяльності на території РФ з використанням засобів масової інформації (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ)", - йдеться в повідомленні.

У квітні 2019 року Гриценко був заочно оголошений в розшук, а в квітні 2019 року - заочно заарештований російськими слідчими органами.

"В даний час він продовжує переховуватися на території України, звідки не може бути екстрагований відповідно до норм міжнародного права і національного законодавства України", - заявили в Следкоме РФ.

За версією російського слідства, 16 липня 2014 року і 2 липня 2017 року Гриценко, перебуваючи в Україні, публічно виступив у ЗМІ із закликами до здійснення терористичної діяльності на території РФ шляхом підриву російських поїздів у прикордонних з Україною регіонах, автомашин у містах Москві й Таганрозі у відповідь на нібито проведену російськими спецслужбами діяльність, спрямовану на знищення української військової техніки та вбивства представників українського силового блоку.

Слідчий комітет РФ стверджує, що причетність Гриценко до вчинення такого злочину "підтверджується сукупністю зібраних доказів, у тому числі - висновками судових експертиз, за результатами оперативно-розшукової діяльності та іншими матеріалами справи".

"В даний час кримінальну справу із затвердженим обвинувальним висновком направлено до суду для розгляду по суті", - йдеться в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua