• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Мінфін Росії пропонує саджати на 15 років за підробку акцизів на алкоголь

Реклама на dsnews.ua
Мінфін РФ запропонував карати за нелегальний алкоголь як за фальшивомонетництво

Міністерство фінансів Росії запропонувало прирівняти підробку алкогольних акцизів до фальшивомонетничеству. Таку ідею висловив голова міністерства Антон Силуанов на нараді уряду з президентом Володимиром Путіним, повідомляє "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Передбачено посилення відповідальності за поширення алкогольної продукції, яка не має легальну акцизну марку і продається в магазинах, не мають відповідної ліцензії. Друге - це прирівнювання виробництва і реалізації продукції з акцизними марками до реалізації та виробництва грошових знаків", - сказав Силуанов.

Таке рішення він пояснив тим, що в останні роки в Росії відбулося "істотне скорочення легальних обсягів реалізації алкогольної продукції і, відповідно, зниження доходів бюджету від алкоголю".

Раніше на нараді, присвяченій регулюванню ринку алкогольної продукції, глава комітету Ради Федерації по бюджету і фінансових ринків Сергій Рябухін висловив думку, що підробка акцизних марок на алкоголь повинна бути прирівняна до підробки грошових знаків, за яку російське законодавство передбачає покарання від 15 років в'язниці до довічного ув'язнення.

Довідка. Зараз за підробку федеральних акцизних марок на алкоголь у Кримінальному кодексі РФ передбачені "штрафи від 300 тис. до 500 тис. руб." ($4,2 тис. - $7 тис.), в окремих випадках - за виготовлення підроблених марок - 3 роки позбавлення волі, і до 5 років за їх розповсюдження, "коли мова йде про збитки в сотні мільярдів рублів".

    Реклама на dsnews.ua