• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Росії хочуть садити на 15 діб за ототожнення нацистської Німеччини та СРСР

У російській Думі пропонують штрафувати на 2 тисячі рублів або заарештовувати на 15 діб за ототожнення ролі СРСР та нацистської Німеччини у Другій світовій війні

Держдума РФ
Держдума РФ / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Держдуми РФ, передає "ДС".

"Відповідно до поправок за публічне "ототожнення цілей, рішень і дій керівництва СРСР, командування та військовослужбовців СРСР з цілями, рішеннями і діями керівництва нацистської Німеччини, командування та військовослужбовців нацистської Німеччини і європейських країн осі, встановленими вироком Нюрнберзького трибуналу.

А також за "заперечення вирішальної ролі радянського народу в розгромі нацистської Німеччини та гуманітарної місії СРСР при звільненні країн Європи" громадянам загрожуватиме штраф до 2 тис. рублів (750 грн, – "ДС"), або адміністративний арешт на 15 діб", — сказано у повідомленні.

За повторне порушення штраф вже складе 5 тис. рублів.

Для юридичних осіб максимальне покарання може становити до 100 тис. рублів штрафу або адміністративне призупинення діяльності на термін до 90 діб.

Публічністю автори законопроєкту називають поширення відповідної інформації у виступах, публічно демонстрованих творах, у ЗМІ чи інтернеті.

Запропоновані поправки внесли в Кодекс про адміністративні правопорушення РФ, якими пропонується встановити відповідальність за публічне ототожнення ролі СРСР і нацистської Німеччини.

Нагадаємо, на думку президента Росії Володимира Путіна, СРСР нібито не мав відношення до поділу Європи під час Другої світової війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua