• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

У Росії масово викликають на допит свідків Сталінградської битви

Реклама на dsnews.ua

Слідчий комітет Росії викликає на допити свідків Сталінградської битви Другої світової війни (17 липня 1942 — 2 лютого 1943 років) для надання свідчень в рамках кримінальної справи про геноцид

Про це пише "Новая газета" з посиланням на онука одного з викликаних на допит, а також на свої джерело у відомстві, передає "ДС".

Один з викликаних на допит, 94-річний чоловік, отримав повістку в Волгограді 28 листопада. Його онук не став говорити родичу про порядок і сам зв'язався зі слідчим. Той повідомив йому, що тільки в центральному районі Волгограда на допит викликані не менше 80 осіб. Джерело видання в Слідчому комітеті РФ повідомив, що повістки розсилають по всій країні.

На початку липня відомство завело кримінальну справу про масові вбивства мирних громадян в роки Другої світової у Сталінградській області. У серпні Слічком РФ завів кримінальну справу про геноцид під час окупації Псковської області. У листопаді — в Ростовській області. У квітні — дослідча перевірка про геноцид в Карелії.

У жовтні російський суд вперше визнав геноцидом масові вбивства в роки Другої світової. Йшлося про вбивство не менше 2600 радянських громадян в селі Жерстяна Гірка. Помічник президента Володимир Мединський пов'язував судовий процес з вирівнюванням злочинів сталінізму з нацизмом в колишніх радянських республіках, пише Радіо Свобода.

20 листопада голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін закликав "закріпити факт геноциду радянського народу" в роки Другої світової. Президент Путін в той же день згадав про суд по Бляшаній Гірці й заявив, що такі злочини не мають термінів давності.

Сталінградська битва завершилася 2 лютого 1943 року капітуляцією шостої армії вермахту. Вік наймолодших її свідків нині складає близько 80 років.

    Реклама на dsnews.ua