• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Росії проходять акції Навального проти пенсійної реформи, є затримані

Реклама на dsnews.ua
У Росії прихильники Олексія Навального в єдиний день голосування проводять акції протесту проти підвищення пенсійного віку, є затримані

Станом на 11:00 мск в Москві в ОВС знаходяться юрист Фонду по боротьбі з корупцією Любов Соболь і ведучий "Навальний Live" Володимир Мілов, повідомляє "ДС" з посиланням на "Медузу".

Крім того, в Хабаровську затримано 12 учасників акції протесту, в Комсомольську-на-Амурі - четверо, в Челябінську перед мітингом у поліцію відвезли двох активістів.

Регіональні виборчкоми звітують про відсутність порушень в ході голосування.

9 вересня у 80 суб'єктах федерації проходять вибори різного рівня. Зокрема, в Москві обирають мера, а в Підмосков'ї - губернатора.

У деяких містах акції прихильників Навального узгоджені, в деяких, включаючи Москву і Санкт-Петербург - ні.

Пенсійна реформа, проти якої проходять акції протесту, передбачає значне підвищення віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок.

Початковий варіант реформи, який Держдума схвалила в першому читанні в липні, припускав, що жінки будуть виходити на пенсію в 63 роки (зараз 55 років), а чоловіки-в 65 років (зараз 60 років).

У серпні президент РФ Володимир Путін виступив зі спеціальним телезверненням, в якому запропонував пом'якшити реформу. Зокрема, вік виходу на пенсію для жінок підняти з 55 до 60 років і надати можливість пільгового виходу на пенсію для багатодітних матерів.

Як повідомляла "ДС", в Москві 9 вересня, в день проведення мітингів проти підняття пенсійного віку, ініційованих російським опозиціонером Олексієм Навальним, затримали юриста Фонду боротьби з корупцією і генерального продюсера YouTube-каналу Навальний Live Любов Соболь.

    Реклама на dsnews.ua