• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Росії існувала держпрограма допінгу, - WADA

Реклама на dsnews.ua
Всесвітнє антидопінгове агентство заявило про справжності отриманого ним електронного файлу, в якому містилася база даних допінг-проб російських спортсменів з січня 2012 по серпень 2015 року

Про це повідомила редакція ARD/WDR, що займається питаннями використання допінгу в спорті, з посиланням на головного слідчого WADA Гюнтера Юнгера, пише "ДС" з посиланням на DW.

"Ми завершили криміналістичну експертизу і можемо підтвердити справжність цієї бази даних", - підкреслив Юнгер.

Він додав, що зміст бази даних підкріплює твердження екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова про те, що в зазначений період в Росії на державному рівні робилися зусилля "для захисту російських атлетів, які, ймовірно, брали участь у програмі допінгу". За словами Юнгера, розслідування буде продовжено, щоб встановити імена конкретних спортсменів.

Нові докази можуть призвести до санкцій проти російських спортсменів напередодні зимових Олімпійських Ігор у Південній Кореї в 2018 році. У повідомленні зазначається, що виконавчий директор МОК 5 грудня проведе в Лозанні зустріч, на якій буде прийнято рішення про санкції.

Раніше Григорій Родченков заявив про новий фігуранта "допінгового скандалу" в інтерв'ю The New York Times. За його словами, в махінаціях із забороненими препаратами під час Олімпіади в Сочі був замішаний чинний глава Союзу біатлоністів Росії Олександр Кравцов, який був керівником російської спортивної делегації на Іграх-2014.

    Реклама на dsnews.ua