• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

В Росії набула чинності Конституція з поправками, яка "обнулила" терміни Путіна

Реклама на dsnews.ua

Президент РФ Володимир Путін підписав указ набрання чинності оновленої конституції з поправками, схваленими на загальноросійському голосуванні

Оновлений текст конституції Росії опублікований на офіційному порталі правової інформації, передає "ДС".

Одним з пунктів змін стала норма про те, що президентські терміни Володимира Путіна більше не враховуються. Це дозволить йому балотуватися на виборах 2024 року, залишатися при владі до 2036 року, а ще він отримає довічну недоторканість.

Державна дума 10 березня підтримала поправку про зняття обмеження на кількість президентських термінів у Російській Федерації.

Путін допустив цей варіант, якщо Конституційний суд не визнає його таким, що суперечить положенням основного закону. Після прийняття у березні відповідного законопроєкту обома палатами парламенту документ був направлений до Конституційного суду, який виніс висновок про відповідність пропонованих поправок. До речі, в 1998 році Єльцину цей же суд заборонив "обнулити" свій термін і знову піти на вибори.

Всього ж у конституцію РФ було внесено 206 поправок.

Нагадаємо, в голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%. У Кремлі результати голосування назвали тріумфом.

    Реклама на dsnews.ua