• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Росії введено карантин через спалах гепатиту А

Реклама на dsnews.ua
У Пермі введено карантин через зростання захворюваності гепатитом А, повідомляється на сайті місцевого Росспоживнагляду

За десять місяців цього року в місті зареєстровано 348 випадків зараження вірусом, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

За даними відомства, на 100 тисяч населення припадає 32,6 випадку зараження гепатитом А. Це в 7,2 рази більше, ніж у минулому році, і в чотири рази вище середнього значення за кілька років, кажуть у відомстві.
В деяких районах міста рівень захворюваності вище. У Кіровському районі на 100 тисяч осіб припадає майже 52 хворих.

Зараз в місті щодня реєструється 4-6 нових випадків гепатиту А, йдеться в повідомленні відомства.

Ситуація різко погіршилася в останні місяці.
У приписі головного санітарного лікаря по Пермському краю Віталія Костарева говориться, що процес поширення захворювання запустив "водний фактор", а потім гепатит А почав поширюватися в Пермі контактно-побутовим шляхом. Костарєв пише, що у багатьох хворих хвороба протікає безсимптомно.

На думку лікаря, погіршує ситуацію приплив мігрантів, а також те, що мешканці краю виїжджають в країни з низьким санітарно-комунальним благоустроєм".

На час карантину в Пермі буде введено заборону на вуличну торгівлю овочами, фруктами, тістечками, морозивом, шаурмою та іншими продуктами харчування, що не мають заводської упаковки. В магазинах Пермі заборонять продавати нарізані салати і торти.

Лікар також наказав ресторанам обмежити використання проточної води і жорстко стежити за її якістю, а також дотриманням санітарних норм персоналом і станом здоров'я працівників.

Костарєв також наказав підвищити контроль за якістю води, вакцинувати всіх співробітників, які обслуговують системи водопостачання, а також забезпечити режим гіперхлоруванні води в Пермі. Лікар також заборонив пити воду з джерел, що знаходяться на території міста.

Вірус гепатиту А передається через їжу і воду. Симптомами захворювання є слабкість і нездужання, втрата апетиту, нудота і болі в м'язах. Дорослі, як правило, переносять хвороба в тяжкій формі, однак смертність від неї невисока. Якогось спеціального лікування від гепатиту А ні, лікарі зазвичай призначають препарати, що знижують інтоксикацію організму, а також усувають симптоми хвороби і захищають печінку.

    Реклама на dsnews.ua