• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

В російській лікарні більше ста дітей заразилися гепатитом

Реклама на dsnews.ua
У російському Благовєщенську більше ста дітей заразилися гепатитом С в онкологічному відділенні Амурської обласної дитячої клінічної лікарні

В кінці грудня минулого року було відомо про 20 випадках зараження, передає "ДС" з посиланням на "Комерсант".

Діти заражалися гепатитом в лікарні роками. Батьки почали складати списки постраждалих і закінчили "приблизно на ста випадках" - діагнози були поставлені в період з 2013 по 2018 роки. Джерело видання стверджує, що у всіх дітей виявили "один і той же родинний тип вірусу" - це означає, що вони заразилися в одному місці.

Причиною зараження співрозмовник видання назвав "нестерильні медичні інструменти". Одна з матерів розповіла, що лікар пояснила появу у дитини гепатиту "переливанням крові".

Після звернення батьків Росспоживнагляд провів перевірку, а Слідчий комітет завів справу про порушення санітарно-епідеміологічних правил. За словами джерела, потерпілими по ньому проходять близько 70 осіб.

В кінці грудня 2018 року повідомлялося про 26 заразилися гепатитом дітей, зазначає телеканалу "Дощ". Примітно, що тоді в прес-службі уряду Амурської області заявили, що в лікарні провели перевірку і не виявили джерела захворювання серед персоналу, донорів крові та компонентів для переливання. У лікарні запевнили, що використовують "одноразовий інструментарій", а перевірку Росспоживнагляду там обгрунтували "особистісними і необ'єктивними даними" від батьків.

У березні кілька батьків звернулися з досудової претензією до лікарні. Вони зажадали компенсацію в розмірі 10-15 мільйонів рублів за кожний випадок. Вони також направили заяву в Роспотребнадзор і попросили відомство звернутися в суд.

Нагадаємо, на початку березня стало відомо, що у Ульяновської області кількість курсантів, що заразилися черв'яками-паразитами, проникаючими в легені, м'язи і мозок (ехінококоз), збільшилася майже вдвічі - з 26 до 49 осіб.

    Реклама на dsnews.ua