• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Румунії розшукали нову мутацію коронавірусу

Новий штам COVID-19 — E484K, що виявили у Румунії, згідно з деякими даними, може знижувати ефективність вакцин від інфекції

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

E484K є мутацією британського штаму, передає "ДС" з посиланням на NewsMaker.

Мутацію виявили у пацієнта з Сучави, який останнім часом не бував у Великій Британії.

Новий варіант коронавірусу, у якого є характеристики як британського штаму B1.1.7, так і мутації E484K, виявили в університеті Сучави імені Штефана чел Маре під час тесту на основі секвенування.

Як зазначили в університеті, крім британського, південноафриканського і бразильського штамів коронавірусу в лютому у Великій Британії відкрили новий вид мутації вірусу — E484K. Поки що у Британії такий штам вірусу виявили у 43 осіб. Однак учених турбує той факт, що цей варіант вірусу, згідно з дослідженнями, допомагає вірусу уникнути від імунної відповіді й може знижувати ефективність застосовуваних вакцин.

Протягом останніх двох тижнів у Румунії провели понад 90 тестів на виявлення цього вірусу. У 88 випадках румунські вчені підтвердили виявлений у Великій Британії генетичний варіант коронавірусу В.1.1.7, і в одному випадку — його мутацію (E484K).

Варто зазначити, що цей штам вірусу раніше виявили також в Японії, Індонезії та Бразилії.

Нагадаємо, станом на ранок 6 квітня (за київським часом) загальна кількість випадків зараження коронавірусом у світі досягла 131 707 267.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua