• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Сенаті попросили Байдена не баритися з санкціями проти "Північного потоку-2"

Група з 40 сенаторів Сполучених Штатів закликала президента Джо Байдена якомога швидше запровадити санкції проти компаній і суден, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік — 2"

"Північний потік-2"
"Північний потік-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в листі американських сенаторів до Джо Байдена, передає "ДС".

"По трубопроводу "Північний потік-2" природний газ буде транспортуватися з Росії в Німеччину через Балтійське море. У разі його завершення, трубопровід зробить американських союзників і партнерів у Європі більш сприйнятливими до примусу і зловмисного впливу Москви", — говориться в листі.

При цьому сенатори зазначають, що Конгрес прийняв кілька двопартійних законодавчих актів, які вводять санкції щодо "Північного потоку-2". Вони просять адміністрацію Байдена використовувати всі наявні інструменти для негайного введення додаткових санкцій.

"В цей час ведуться будівельні роботи по проекту, у відкритому доступі є інформація про суди і компанії, які беруть участь у діяльності, що підпадає під санкції. Нездатність адміністрації визначити, і ввести нові санкції свідчить про її готовність дозволити президенту Путіну взяти під контроль поставки газу в Європу і посилити свій геополітичний вплив", — додали сенатори.

Як повідомляла "ДС", влада Німеччини буде шукати шляхи діалогу з новою Адміністрацією президента США з питання скасування санкцій проти газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, 22 лютого стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво проєкту газопроводу Nord Stream 2 з РФ до Німеччини.

У Німеччині виступили проти відмови Берліна від завершення будівництва "Північного потоку-2" через те, що німецькі компанії "втратять величезні інвестиції". Крім того, відмова від будівництва газопроводу нібито підштовхне Кремль до тіснішої співпраці з Китаєм.

Також повідомлялося, що більше 15 компаній самостійно покинули проєкт "Північний потік-2" через побоювання потрапити під американські санкції.

Прокладку двох ниток магістрального газопроводу в територіальних водах Данії планують завершити до кінця квітня поточного року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua