• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Швеції засудили матір, яка відправила до Дагестану дочку, щоб насильно видати її заміж

Суд у Швеції засудив до 120 годин громадських робіт жінку, яка вивезла до російського регіону Дагестан свою дочку і намагалася там насильно видати її заміж за незнайомого чоловіка

Жінка намагалася насильно видати дочку заміж
Жінка намагалася насильно видати дочку заміж
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

Журналісти посилаються на інформацію проєкту "Правові ініціативи". За його даними, інцидент стався влітку 2021 року. 18-річна дівчина жила у Швеції з дев’яти років і має подвійне громадянство. До Дагестану вона приїхала на прохання батьків, "щоб відвідати діда і побувати на весіллі родичів". Однак після прибуття дізналася про плани батьків насильно видати її заміж. Після того, як дівчина відмовилася від весілля, її стали бити, відібрали телефон і документи та погрожували "вбивством честі".

У розпал підготовки до весілля дівчині вдалося відправити повідомлення другові в Швеції, після цього влада країни зв’язалася з правозахисниками. За допомогою МВС Дагестану і шведської влади дівчині вдалося залишити Росію.

Під час судового процесу мати провину не визнала. За її словами, дочка знала, що вийде заміж за родича, і сприйняла це позитивно. Проте суд вирішив, що свідчення жінки є менш переконливими, ніж заява дочки про примус до шлюбу.

Жінці присудили громадські роботи та компенсацію у 30 тисяч шведських крон (близько 90 тисяч гривень ).

Про "вбивства честі" на Північному Кавказі регулярно повідомляють правозахисники. Нідерландський фонд "Правова ініціатива" у 2018 році після інтерв’ю з жителями Дагестану отримав інформацію про загибель 33 людей за період з 2012 до 2017 року. Загалом за цей час було вбито 39 людей — 36 жінок і троє чоловіків. У 2020 році правозахисники дізналися про ще вісім таких убивств.

Як писала "ДС", СБУ викрила у Харківській області групу, яка продавала немовлят іноземцям начебто за програмою сурогатного материнства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua