• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Раді Європи висловили готовність підтримати реформи в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Рада Європи та його спеціалізовані органи готові співпрацювати з Білоруссю в проведенні необхідних реформ і закликали білоруську владу утримуватися від затримання мирних демонстрантів

Про це заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич, передає "ДС" з посиланням на прес-службу РЄ.

Вона зазначила, що ситуація в Білорусі викликає тривогу. Хоча республіка не є членом Ради Європи, дві сторони співпрацювали в кількох сферах, і Білорусь є учасницею низки конвенцій РЄ.

"Рада Європи та його експертні органи готові співпрацювати з Білоруссю для підтримки необхідного процесу реформ", — заявила вона.

Генсек організації закликала білоруську владу гарантувати свободу зборів і свободу вираження поглядів і утримуватися від затримання мирних демонстрантів, а також від будь-якого жорстокого поводження з протестуючими.

За її словами, потрібно повністю взаємодіяти з громадянським суспільством, і потрібно починати робити це без зволікань.

Рада міністрів вважає, що вибори в республіці були сфальсифіковані і не визнає їх підсумків в тому вигляді, в якому їх представив ЦВК.

Нагадаємо, міністри закордонних справ ЄС в п'ятницю, 14 серпня, на позачерговій Відеовстрече погодилися підготувати санкції у зв'язку з подіями в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua