• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У США копам заборонили "душити" правопорушників під час затримання

Міністерство юстиції США оголосило про заборону на застосування правоохоронцями задушливих прийомів без належних підстав

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Reuters, передає "ДС".

"Зміцнення довіри між правоохоронними органами і суспільством, якому ми служимо, є центральним елементом нашої місії в Міністерстві юстиції", — цитує агентство генерального прокурора США Мерріка Гарланда.

Запроваджені Мінʼюстом США обмеження стосуються застосування "задушливого захоплення ззаду" та "стискання сонної артерії". Виняток становлять випадки, коли застосування смертельно сили допустимо. Зокрема, якщо затримуваний становить безпосередню загрозу смерті або поранення поліцейського, або іншої особи.

Крім того, Мінʼюст обмежив приводи для федеральних правоохоронних органів проводити рейди без попередження.

У відомстві зазначили, що рішення про заборону застосування задушливих прийомів при затриманні було прийнято за підсумками проведеного аналізу. Приводом до його початку стали кілька інцидентів, в яких загинули люди. Найгучнішим з них стала смерть афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі.

Нагадаємо, 25 травня 2020 року в Міннеаполісі поліцейський Дерек Шовін убив афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання за підозрою у використанні фальшивих грошей. Шовін протягом 9 хвилин тиснув коліном на шию Флойда, внаслідок чого той задихнувся. Вбивство спричинило масові протести, які згодом охопили всю країну та стали причиною руху Black Lives Matter.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua