• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

В США підтвердили "паузу" у постачанні боєприпасів до Ізраїлю

США призупинили передачу Ізраїлю великої кількості боєприпасів, а строки цієї "паузи" поки що не погоджені

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Голова Пентагону зазначив, що США надіслали Ізраїлю допомоги на мільярди доларів та очолили коаліцію для захисту Ізраїлю під час повітряної атаки Ірану з використанням балістичних ракет та дронів.

"Ми збираємося продовжувати робити все необхідне, щоб гарантувати, що в Ізраїлю є засоби для захисту", — сказав він.

За словами Остіна, "пауза" у постачанні Ізраїлю боєприпасів була зроблена, оскільки у Вашингтоні переоцінили деяку допомогу в галузі безпеки. Крім того, Штати вимагали від Ізраїлю захистити цивільне населення у Рафаху перж ніж починати велику атаку на місто.

"І знову, оцінивши ситуацію, ми призупинили постачання однієї партії боєприпасів великої вантажопідйомності. І знову ж таки, я думаю, ми також дуже чітко дали зрозуміти, які кроки ми хотіли б, щоб Ізраїль зробив, щоб відзвітувати і подбати про цих цивільних осіб до того, як почнуться великі бойові дії", — повідомив Остін.

Остін додав, що строки відновлення поставок боєприпасів наразі не ухвалені.

Як повідомляла "ДС", США припинили постачання снарядів до Ізраїлю на тлі збільшення протиріч навколо військових дій в секторі Гази та гуманітарної ситуації в анклаві. Президент США Джо Байден перебуває під тиском однопартійців з Демократичної партії та частини суспільства, які стверджують, що Ізраїль порушує гуманітарне право в Газі та вбиває мирне населення.

7 травня Ізраїль оголосив про встановлення контролю над КПП Рафах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua