• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У США заявили, що Росії слід продовжити мандат місії ОБСЄ

Сполучені Штати висловили "глибокий жаль" через рішення Росії заблокувати продовження мандату спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" і закликали РФ змінити позицію

ОБСЄ
ОБСЄ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві представника Держдепартаменту США Неда Прайса, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

За його словами, це рішення Росії "зашкодить прозорості та впевненості в регіоні, який цього вкрай потребує". Прайс закликав Росію змінити позицію і виконати свої зобовʼязання в рамках Мінських домовленостей.

"Спостережна місія ОБСЄ на кордоні відіграє цінну роль у прозорості щодо пересування людей та поставок між Російською Федерацією та регіонами східної України, які контролюють керовані Росією сили", — зазначив речник Держдепартаменту.

Він нагадав, що ця невелика місія діє з липня 2014 року і її робота "основоположним чином" повʼязана із зобовʼязаннями Росії в рамках Мінського протоколу від вересня 2014 року, який передбачає "постійний моніторинг українсько-російського державного кордону і перевірку ОБСЄ".

Прайс підкреслив, що США закликають Росію дозволити продовження мандату місії ОБСЄ, припинити тривалу агресію в Україні і сприяти мирному врегулюванню конфлікту.

Як повідомляла "ДС", Росія відмовилася продовжувати мандат Місії ОБСЄ в пунктах пропуску на кордоні з окупованою територією України "Гуково" і "Донецьк" після 30 вересня поточного року.

У МЗС України засудили позицію Росії і назвали її "деструктивною".

Пізніше Російська Федерація пояснила свою відмову від спостережної місії ОБСЄ, яка сім років працювала на двох пунктах пропуску, що межують з непідконтрольною ділянкою українського кордону на окупованому Донбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua