• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Туркменістані вирішили боротися з VPN-сервісами клятвою на Корані

Влада Туркменістану стали використовувати в боротьбі з VPN-сервісами Коран. Від жителів країни вимагають дати клятву на священній для мусульман книзі про те, що вони не будуть користуватися послугами, які дозволяють обходити обмеження в мережі

Туркменських інтернет користувачів змушують відмовлятися від VPN і давати клятву на Корані
Туркменських інтернет користувачів змушують відмовлятися від VPN і давати клятву на Корані
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Азатлик", передає "ДС".

Туркменський уряд, який для обмеження доступу до Інтернету власних громадян секретно співпрацював з іноземними технологічними компаніями, виводить методи обмеження на новий рівень.

Кореспондент Радіо Азатлик повідомляє про нові вимоги до громадян, які бажають провести до себе додому Інтернет-зв'язок.

Жінка, що представилася, як Айнур, вже більш півтора року намагається провести до себе додому Інтернет. Вона каже, що Інтернет-зв'язок їй необхідний для спілкування зі своїм чоловіком, який перебуває на заробітках за кордоном. Але старання Айнур досі не увінчалися успіхом.

З міркувань безпеки Радіо Азатлик не розкриває інформацію про осіб та місце проживання громадян, що зіткнулися з проблемами при отриманні доступу до Інтернету.

«Я в минулому році записалася в чергу на проведення Інтернету до себе додому. Моя черга "дійшла" через півтора року. До того, як отримати послуги Wi-Fi я підписала безліч документів. А тепер у мене вимагають, щоб я присягнулася на Корані про те, що не буду користуватися VPN-послугами. А без VPN на Інтернеті ніякі сайти не відкриваються. Не знаю навіть, що робити», — говорить Айнур у розмові з кореспондентом Азатлик.

Нагадаємо, у березні 2020 року президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов розпорядився заборонити використовувати слово "коронавірус" і його похідні на території країни.

У квітні 2021 року в Туркменістані місцева влада заборонила громадянам стояти в чергах до державних магазинів, які утворюються через тотальний дефіцит продуктів харчування та товарів народного споживання за субсидованими цінами.

У травні чиновників і керівників приватних компаній в Туркменістані тимчасово зобов'язали ходити з поголеними головами та носити національні тюбетейки через смерть батька президента.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua