• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Узбекистані відбулася інавгурація нового президента

Реклама на dsnews.ua
Шавкат Мирзиеев приніс присягу, давши клятву "вірно служити народові Узбекистану, суворо дотримуватися конституції і законам республіки, гарантувати права і свободи громадян"

Церемонія інавгурації обраного президента Узбекистану Шавката Мирзиеева відбулася в ході спільного засідання верхній (сенату) і нижньої (законодавчої) палат парламенту (Олій Мажлиса) республіки, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

Мирзиеев, поклавши руку на конституцію і Коран, приніс присягу, давши клятву "вірно служити народові Узбекистану, суворо дотримуватися конституції і законам республіки, гарантувати права і свободи громадян", а також "сумлінно виконувати покладені на президента Республіки Узбекистан обов'язки".

Відповідно до статті 92 конституції країни, "президент вступає на посаду з моменту принесення присяги на засіданні Олій Мажлиса". Голова Центральної виборчої комісії Мірза-Улугбек Абдусаломов вручив Мирзиееву посвідчення президента Узбекистану.

На церемонії інавгурації були присутні члени ЦВК та уряду, судді Конституційного суду, голови та представники дипломатичних відомств і міжнародних організацій, акредитованих в країні.

9 грудня Центрвиборчком розглянув результати президентських виборів, що пройшли 4 грудня, і постановив вважати Мирзиеева обраним на посаду глави держави. "Згідно з результатами, на виборах переміг кандидат від Руху підприємців і ділових людей - Ліберально-демократичної партії Узбекистану Шавкат Миромонович Мирзиеев", - наголошується в повідомленні прес-служби ЦВК.

Згідно з даними Центрвиборчкому, за Мирзиеева проголосували 15,9 млн осіб (88,61% виборців). У голосуванні взяли участь 87,73% від загального числа виборців.

    Реклама на dsnews.ua