• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В Узбекистані журналістам та блогерам не дозволяють висвітлювати події в Казахстані

В Узбексистані деяких блогерів та журналістів, які намагаються висвітлювати події у сусідньому Казахстані викликали до правоохоронних органів, де попросили "менше писати на цю тему" та "не розповсюджувати відеозаписи"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Один із блогерів сказав, що заборону на висвітлення подій у сусідній країні наклала Служба державної безпеки Узбекистану, передає "ДС" із посиланням на Радіо Свобода.

За його словами, навіть центральні видання, радіо та телеканали в Узбекистані промовчали про заворушення в Казахстані.

"Я розмістив на своїх каналах 2-3 відеоролики про мародерство в Казахстані. Але потім мені зателефонували з Агентства інформації та масових комунікацій, попросили видалити ці відеоролики і більше не розміщувати їх. Від нас зажадали не говорити, не показувати та не обговорювати події у Казахстані", — сказав блогер.

Інший співрозмовник повідомив, що співробітники Служби держбезпеки та дільничний інспектор вимагали письмового пояснення через пости про події в Казахстані.

Ще низка активістів, відомих в узбецькому сегменті соцмереж, кажуть, що останнім часом їм надходять "погрози" з анонімних профілів, а пости та коментарі про події в Казахстані "зазнають атак".

Узбекистанські блогери кажуть, що тема того, що відбувається в Казахстані, бурхливо обговорюється в закритих групах у соцмережах.

Співрозмовник із Узбекистану, який є активним користувачем соцмереж, каже, що напередодні його викликали на "бесіду" до органів внутрішніх справ через пост під назвою "Коли ж прокинутся узбеки?!"

"Через цей пост мені сказали: "Не пишіть такі небезпечні речі, не пишіть про казахів, ходіть тихо". Потім мене змусили написати розписку. У ній я написав, що зобов'язуюсь не висвітлювати події в Казахстані і попереджений про відповідальність. Одним словом, зі мною провели профілактичну бесіду", — повідомив він.

Співрозмовник ЗМІ каже, що "роз'яснювальна робота" ведеться не лише з тими, хто висвітлює події в Казахстані, а й із тими, хто різко висловлює свою думку та залишає коментарі під постами блогерів.

Один із місцевих журналістів розповів також, що про "казахський бунт" дозволили писати лише "придворним блогерам" та тим, хто отримав спеціальний дозвіл.

Нагадаємо, 10 січня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, виступаючи на віртуальному саміті країн-членів ОДКБ, заявив, що "уроки" у зв'язку з масовими протестами в Казахстані мають бути "засвоєні, перш за все, в Узбекистані".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua